Projekt "Wyraź siebie, inspiruj innych"
Nasz projekt Speaking is my goal. Modern European citizens realizowany w ramach progrmu Erasmus+ został zgłoszony przez koordynatorkę projektu do konkursu fotograficznego Selfie+ organizowanego przez Fundację Systemu Edukacji FRSE.
Poprzez dodanie zdjęć oraz opisów działań na platformie Selfie+ realizatorzy projektów mogą pochwalić się swoimi dokonaniami, upowszechniać wyniki pracy nad projektem, a przede wszystkim pokazać potencjalnym przyszłym beneficjentom programów wspieranych przez Fundację, że warto korzystać z oferty FRSE.
Edycja Konkursu Selfie+ 2022 odbyła się pod hasłem: „Wyraź siebie, inspiruj innych”. Nasz projekt startował w kategorii: Twój projekt w jednym ujęciu – za pomocą jednego autorskiego zdjęcia należało przedstawić główny temat działań projektowych oraz krótko opisać działania jakie realizujemy w naszym projekcie. Termin zgłoszeń minął 30 grudnia 2022r.
Konkurs Selfie+ przeznaczony jest dla beneficjentów programów:
- Erasmus+;
- PO WER;
- Europejski Korpus Solidarności;
- Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży;
- Polsko-Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży.
W konkursie mogły wziąć udział zdjęcia z projektów realizowanych od początku funkcjonowania powyższych programów. Mogli je zgłaszać realizatorzy projektów, których działania zakończyły się lub trwają nadal.
Test Wiedzy o Unii Europejskiej
Zgodnie z założeniami szkolnego projektuSpeaking is my goal. Modern European citizensw ramach programuErasmus+w dniu1 grudnia 2022rodbył sięSzkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej.Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o Unii Europejskiej, jej historii i zasadach funkcjonowania, doskonalenie umiejętności wykorzystania w praktyce zdobytych informacji, kształtowanie umiejętności zdrowego współzawodnictwa oraz szkolna integracja.Co ciekawe konkurs odbył się w niekonwencjonalnej formie - na platformieKahoot. Uczestniczyło w nim50uczniów z różnych klas V LO.
Paczki dla potrzebujących
Dziękujemy wszystkim Darczyńcom z VLO: uczniom, rodzicom i nauczycielom za gest miłości wobec bliźniego... za wsparcie zbiórki żywności i środków czystości dla ludzi potrzebujących. Dziś przyniesione dary dzieliliśmy. Trafią one na Kresy, do Paczki dla Bohaterów i dla osób bezdomnych.
„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego” (Papież Franciszek)
Mikołajki w Przedszkolu
Pamiętnik Mój Eko - Tydzień
Zgodnie z założeniami i celami naszego szkolnego projektu Speaking is my goal. Modern European citizens realizowanego w ramach programu Erasmus+ szczególną uwagę chcemy zwrócić na kwestie związane z otaczającym nas środowiskiem oraz jego ochroną. Postanowiliśmy uczulić naszych uczniów na ten aspekt naszego życia i zaproponowaliśmy im opracowanie pamiętnika ekologicznego na padlecie.
Młodzież i jej pasje
Zuzanna Kaluga z 4b i Makar Dorohuntsev z 4c pod opieką Pani Agnieszki Gierwatowskiej i Pani Barbary Stojak, reprezentowali nasze Liceum w pokazach organizowanych przez II LO "Młodzież i jej pasje". Wydarzenie odbyło się jak co roku w Resursie Obywatelskiej.
Na zakończenie młodzi pasjonaci i opiekunowie z rąk Dyrektora "Konopnickiej" i Dyrektora Wydziału Edukacji otrzymali gratulacje i podziękowania za piękny występ ![]()
Dzień Życzliwości - trwa cały rok
Bal Seniora 2022
Uczniowie VLO pomagali w przygotowaniach do IV Balu Seniora, który odbył się w Radomskim Centrum Sportu. W środę 23 listopada bawiło się tam ponad 1000 radomskich seniorów.
Wolontariusze z VLO z wielkim zaangażowaniem pomagali w przebiegu i koordynacji IV Radomskiego Balu Seniora. Pięknie integrowali się z seniorami w rozmowach i zabawach.
Wielkie słowa uznania dla nauczycieli Pani Agnieszki Gierwatowskiej, Pani Anety Musialik oraz uczennic Natalii Wlazłowskiej z 3f i Dominiki Nowak z 3c.
DZIĘKUJEMY!
Prawa, obowiązki...
We wtorek 22 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panem Rafałem Bojarskim – prawnikiem, Przedstawicielem Młodzieżowej Rady Sprawiedliwości. Uczniowie klas pierwszych i drugich, którzy brali w nim udział, poznali zagadnienia dotyczące praw ucznia. Omówiony został również temat: „Nieletni jako sprawcy i ofiary przestępstw.”
Spotkanie zorganizowała i poprowadziła Pani Aneta Musialik.

Wolontariusze św. Mikołaja
Uczniowie VLO z klas 1H 2C 2E 4E 4F zostali wolontariuszami Świętego Mikołaja!!! Każdego roku, w dowód wdzięczności, Fundacja św. Mikołaja, która wspiera stypendiami uzdolnioną młodzież, wysyła swoim Darczyńcom ręcznie pisane listy świąteczne. W tej akcji każdego roku wspiera ich setki wolontariuszy z całej Polski. Dziś dołączyli także nasi uczniowie pod opieką Pani Agnieszki Gierwatowskiej i napisali ponad 50 listów.
W imieniu Fundacji dziękujemy... Natalii, Magdzie, Marysi, Kasi, Zuzi, Sandrze, Martynie, Zuzi, Oliwii i Mikołajowi![]()

11 listopada
14 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Święto Niepodległości. Uczniowie klasy 3c pod kierunkiem wychowawcy Pani Katarzyny Gajdy przygotowali akademię, na której przybliżyli historię Polski w trudnym czasie zaborów. Przedstawili drogę do wolności, wspomnieli bohaterów narodowych i ich wkład w odzyskanie niepodległości.
Strona 13 z 50














