Rozgrywki siatkówki dziewcząt w ramach XII Radomskiej Olimpiady Młodzieży
Mistrzyniami Radomia w siatkówce są uczennice Naszej Szkoły - GRATULUJEMY!!!
W finale zmagań zawodniczki Traugutta nie dały szans rywalkom na ugranie choćby seta. Zwycięstwa 25:11 i 25:13 (w rozgrywkach szkolnych mecze toczyły się do dwóch wygranych setów) zapewniły ekipie V LO tytuł mistrzyń Radomia. W pojedynku o trzecie miejsce II LO wygrało 2:1 z IV LO. Tymczasem piątą lokatę Radomskiej Olimpiady Młodzieży w siatkówce kobiet zapewniły sobie uczennice Zespołu Szkół Ekonomicznych, które ograły Zespół Szkół Zawodowych im. Hubala.
Kadra V LO, mistrzyń Radomia w piłcesiatkowej kobietWeronika Skrzek,
- Karolina Sasal,
- Marta Sys,
- Weronika Kisiel,
- Patrycja Odzimkowska,
- Klaudia Makowska,
- Andżelika Czerska,
- Ilona Puton,
- Aleksandra Wilk,
- Andżelika Żak,
- Adrianna Stobiecka,
- Marta Kulińska,
- Aleksandra Kiraga,
- Monika Retka,
- Martyna Jemiołek.

Zakochana piosenka
Dni anglojęzyczne w naszej szkole
23 lutego w naszej szkole odbył się Dzień Krajów Anglojęzycznych, który z dużym rozmachem zorganizowały klasy 2e i 1f pod przewodnictwem nauczycielek języka angielskiego- Barbary Rybkowskiej i Blanki Rodkiewicz.
Uczniowie klas I i II oglądali przygotowane prezentacje o poszczególnych krajach, w których jednym z języków urzędowych jest angielski. Licealiści zaprezentowali te najważniejsze:
1f: Kanada, USA, Irlandia oraz 2e: Anglia, Walia, Szkocja, Irlandia Północna, Australia i Nowa Zelandia. Przygotowali również tematyczne plakaty widniejące na korytarzu szkolnym. Wszystkie prezentacje cieszyły się zainteresowaniem; a pierwsze miejsce przyznano prezentacji o Nowej Zelandii, a wyróżnienie tej o Irlandii.
Kolejnym elementem wydarzenia był kiermasz z 23 potrawami, głównie słodkościami popularnymi w tych państwach. W przygotowaniu potraw pomagały także inne klasy. Każdy z przyjemnością próbował zagranicznych przysmaków. Zebrano 441 zł, które zostaną przekazane na leczenie Kamila- ucznia naszego liceum.
Zorganizowano również konkurs na najlepsze danie pochodzące z tych krajów. Bezkonkurencyjnie wygrało carrot cake (przygotowane przez 1e); jednak reszta potraw była równie znakomita. Z tego powodu jury pod przewodnictwem p. Dyrektor wyróżniło dodatkowo: cranachan (2e), macaroni&cheese (1e), brownie (1f), chocolate cake (1e)
Podsumowaniem Dnia Krajów Anglojęzycznych był konkurs ze znajomości podstawowych informacji o tych państwach, który odbył się 24 lutego. Brały w niej udział całe klasy wspólnie opracowujące odpowiedzi. Najlepszą okazała się klasa 2 f.
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym! Nagrody wkrótce!


Już za ..... dni MATURA
W sobotę 31 stycznia 2016 r. odbyła się Studniówka uczniów V Liceum.
Swoją relację ze Studniówki VLO udostępnił portal cozadzien.pl
Wyjątkowego Poloneza w wykonaniu naszych maturzystów udostępnił portal zebrra.tv
Honorowi krwiodawcy
Akcje oddawania krwi w naszej szkole odbywają się kilka razy w roku. Pełnoletni uczniowie chętnie biorą w nich udział. W tym roku dzięki zaangażowaniu uczniów nasza Szkoła zajęła V miejsce w IV edycji konkursu "Szkoła przyjazna Honorowemu Krwiodawstwu". To wszystko za sprawą Pani Doroty Gajdy, która jest opiekunem Szkolnego Klubu PCK.
Uwaga maturzyści!
Zmian w deklaracjach maturalnych można dokonywać osobiście w gabinecie wicedyrektora w następujących terminach:
- 15.01.2016 (Piątek) godz. 12.00 – 14.00
- 18.01.2016 (Poniedziałek) godz. 12.00 – 15.00
- 25.01.2016 (Poniedziałek) godz. 12.00 – 15.00
- 29.01.2016 (Piątek) godz. 12.00 – 14.00
- 04.02.2016 (Czwartek) godz. 11.00 – 13.00
Recytacja po niemiecku
W dniu 13. 01.2016 odbył się VI Szkolny Konkurs Recytatorski z języka niemieckiego „Weihnachstgedichte”, podczas którego uczniowie deklamowali wiersze o tematyce świątecznej w oryginale. Konkurs uświetniły znane niemieckie kolędy w wykonaniu uczennic klasy 2e, które przygotowała pani Barbara Maksymiuk.
Jury w składzie: vice-dyrektor Marzena Siara (przewodnicząca), pani Barbara Stojak oraz pan Rafał Kosior nagrodzili najlepszych recytatorów.
I miejsce Oliwia Kowalczyk kl.1 d
II miejsce Aleksandra Wilk kl. 2 a
III miejsce Sabrina Kebbas kl. 3a
wyróżnienia zdobyły: Katarzyna Figarska kl. 1a oraz Paulina Jasińska kl. 1d
pomysłodawcą konkursu jest nauczyciel jęz. niemieckiego Rafał Kosior
Konkurs na kartkę świąteczną
17 grudnia 2015 rozstrzygnięty został VI Szkolny Konkurs na projekt Kartki Bożonarodzeniowej oraz życzenia w języku niemieckim. Konkurs spotkał się jak zwykle z dużym zainteresowaniem uczniów, którzy wykazali się wielką pomysłowością i zdolnościami plastycznymi.
Nauczyciele germaniści wybrali pięć najciekawszych kartek.
- I miejsce zdobyła Klaudia Skwira z klasy 1c
- II miejsce zdobyła Natalia Witusińska z klasy 1c
- III miejsce zdobyła Aleksandra Skałbania z klasy 2g.
Wyróżnienia otrzymały: Maria Matejska, Karolina Suwała oraz Patrycja Mosionek z klasy 1d
GRTULUJEMY!!!
Nagrodzone prace można podziwiać na wystawie w głównym holu szkoły. Pomysłodawcą konkursu jest nauczyciel języka niemieckiego Rafał Kosior
Choinka sportowa

Życzenia świąteczne

Siatkarki i siatkarze „Traugutta” zagrają wiosną 2016 roku o najwyższe laury
Piłka siatkowa to w Naszej Szkole prawdziwy „konik”, dlatego nie dziwi, że zespoły dziewcząt i chłopców V LO z powodzeniem przebrnęły fazę eliminacyjną rozgrywek o mistrzostwo Radomia szkół średnich roku szkolnego 2015/2016!
Okazuje się, że rywalki i rywale po raz kolejny nie potrafili znaleźć sposobu na nasze zespoły. Sukces zarówno dziewcząt, jak i męskiego zespołu V LO jest tym bardziej cenny, że w zmaganiach nie brali udziału licencjonowani zawodnicy. To znaczy gracze, którzy posiadają aktualną licencję zawodniczą właściwego dla tej dyscypliny związku sportowego, czyli w tym przypadku Polskiego Związku Piłki Siatkowej. A wiadomo przecież, że w naszych murach uczy się spora grupa, być może przyszłych reprezentantów Polski w siatkówce...
Fakty są takie, zarówno drużyna kobiet, jak i mężczyzn wygrały swoje grupy kwalifikacyjne, awansując do finałów Radomskiej Olimpiady Młodzieży. Zmagania o medale odbędą się wiosną 2016 roku.
Opracował nauczyciel
Mamy brązowe medale w sztafetowych biegach przełajowych
Tym razem o sukces w mistrzostwach Radomia szkół ponadgimnazjalnych zadbały lekkoatletki VLO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta. Nasze zawodniczki wywalczyły brązowe medale Radomskiej Olimpiady Młodzieży w sztafetowych biegach przełajowych.
Każda z naszych reprezentantek miała do przebiegnięcia dystans 1000 metrów. Okazało się, że na finiszu biegaczki V LO uplasowały się na najniższym stopniu podium. Oto skład zawodniczek Naszej szkoły w tej dyscyplinie:
- Wiktoria Kuropieska,
- Natalia Syta,
- Olga Kołodziejczyk,
- Patrycja Mosionek,
- Elwira Jędrzejczyk,
- Karolina Markiewicz,
- Anna Puton,
- Klaudia Wróblewska,
- Katarzyna Borkowska,
- Ewa Nowak,
- Ilona Puton,
- Patrycja Gielniewska.
Opracował nauczyciel
Koszykarki VLO w blasku srebra Radomskiej Olimpiady Młodzieży
O kolejny sukces w mistrzostwach Radomia, w roku szkolnym 2015/2016 zadbały koszykarki uczące się w V Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta. Nasze reprezentantki wywalczyły srebrne krążki.
Nasza drużyna najpierw z powodzeniem przebrnęła przez eliminacje, które zakończyliśmy bez porażki. W grupie finałowej koszykarki V LO walczyły do końca o jak najlepszy rezultat. Opłaciło się, bo po ostatnim meczu świętowaliśmy wicemistrzostwo Radomia szkół ponadgimnazjalnych. Z relacji trenera Piotra Dudka wynika, że nasze dziewczyny miały spore szanse na złoto, ale jak to w sporcie bywa, niczego do końca nie można być pewnym.
- Ostatni mecz z Budowlanką był emocjonujący. Dziewczyny prowadziły z rywalkami, ale te w końcówce wyrównały starty. O sukcesie jednej z ekip zadecydowały detale. Minimalnie lepsze okazały się przeciwniczki. Mimo to srebro to nasz spory sukces - przyznał trener Dudek.
Warto dodać, że i chłopcy z Naszej szkoły wywalczyli już awans do ścisłych finałów mistrzostw Radomia w tej dyscyplinie sportu. Ekipa VLO o medale powalczy wiosną 2016 roku.
Srebrne medalistki V LO mistrzostw Radomia w koszykówce
- Ilona Puton,
- Karolina Markiewicz,
- Nadia Świstak,
- Weronika Skrzek,
- Aleksandra Czubak,
- Marta Sys,
- Martyna Motyka,
- Karolina Sasal,
- Agata Kaczmarska,
- Patrycja Kamionka,
- Julia Stępniewska,
- Klaudia Gregorczyk.
Opracował nauczyciel
Pingpongistki i pingpongiści VLO w czołówce mistrzostw Radomia
To niewątpliwie był dla nas owocny start w mistrzostwach miasta szkół średnich w tenisie stołowym. Zawodniczki i zawodnicy VLO im. Romualda Traugutta zajmowali bowiem czołowe lokaty.
Łącznie w pingpongowych mistrzostwach Radomia zdobyliśmy trzy medale. W zmaganiach pań, indywidualnie wicemistrzynią została Karolina Krzosek, zaś w rywalizacji mężczyzn Maciej Gędej zajął trzecie miejsce. Nasze udane starty przełożyły się na klasyfikację drużynową. Pingpongistki Traugutta zajęły ostatecznie drugie miejsce drużynowo i im przypadł srebrny medal Radomskiej Olimpiady Młodzieży (wystartowało 15 zespołów). Z kolei męska ekipa V LO uplasowała się zespołowo tuż za podium (uczestniczyło 18 drużyn).
Reprezentanci VLO w mistrzostwach Radomia w tenisie stołowym
Drużyna kobiet:
- Karolina Krzosek,
- Martyna Jaroszek,
- Julia Stępniewska,
- Sylwia Moris
Drużyna mężczyzn:
- Maciej Gędaj,
- Adam Leszczyński,
- Łukasz Decka,
- Hubert Sikora
Opracował nauczyciel

Strona 45 z 50
